lecznica dla zwierząt

Cyklinowanie puławy

W jaki sposób troszczyć się o parkiet?

Parkiet to nic innego, jak stosownie przygotowywane a także ułożone kawałki drewna, pokryte kilkoma powłokami lakieru. Z uwagi na to, że podłoga jest miejscem szczególnie „pracującym” a przy tym zużywanym w budynku- trzeba się toszkę przyłożyć do jej pielęgnacji.
Parkiet należy wielokrotnie odkurzać, ażeby ustrzec się rysowania powierzchni lakieru przez piasek, pyły albo inne twarde cząsteczki- co może przyczynić się do pękania a przy tym łuszczenia się lakieru. Przy myciu podłóg drewnianych potrzeba za wszelką cenę stronić od nadmiaru wilgoci, żeby uratować parkiet przed przemoczeniem, co doprowadzi do pęcznienia drewna, rozchodzenia się klepek i paskudnych zniekształceń. Warto też co jakiś czas poddawać konserwacji parkiet, używając lakieru odświeżającego, dedykowanego do parkietów.
Może się niemniej jednak okazać, że mimo starań lakier będzie się łuszczył, matowiał a przy tym odchodził. Wtedy pozostaje już jedynie cyklinowanie.
Cyklinowanie to całkowicie nietrudny proces, choć lepiej go uczynić przy użyciu rasowych narzędzi. Polega on na mechanicznym zdarciu przestarzałej powłoki lakieru przez szlifowanie nawierzchni parkietu kilkoma typami papieru ściernego- od większej, do mniejszej granulacji, aby w końcu parkiet był gładki. Gdy zrealizuje się cyklinowanie, należy starannie odpylić parkiet, a następnie ochronić- przez powtórne lakierowanie lub olejowanie.
Stosownie zrealizowane cyklinowanie a także lakierowanie może przywrócić dawną blask nawet niezmiernie zniszczonym a przy tym starym parkietom.


Możliwość komentowania jest wyłączona.

Najnowsze wpisy:

Elektryk Piaseczno Podłączenie instalacji elektrycznej w domu powinno być nadzorowane przez elektryka. Jest to podmiot fachowy, który dysponuje uprawnieniem do przeglądu istniejących instalacji oraz montowaniu nowych. Trzeba pamiętać o tym, że tylko taka osoba ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie do takich czynności. Elektryk Piaseczno może we własnym zakresie podłączyć instalację elektryczną i sprawić, że będzie ona przez długie lata działała bez zakłóceń. Bezpieczeństwo jest kwestią pierwszorzędną, dlatego osoba taka sprawdza, czy poszczególne elementy instalacji nie są narażone na awarie. Następnie w protokole stwierdza, że elektryka w danym domu lub mieszkaniu jest w pełni bezpieczna. Może również sam wykonać niezbędne poprawki. elektryk Piaseczno sitemap